Sahne34 Tiyatro Academy

Çocuk Tiyatrosu

Sahne 34 çocuk tiyatrosu eğitimleri, velilerin izni dahilinde çocuk tiyatro eğitimlerine aralıksız devam etmektedir. Bilindiği üzere şehir tiyatrolarının önemli ölçüde önemsediği çocuk tiyatroları, şlk kez 1934 yılında Muhsin Ertuğrul'un direktifleriyle kurulmuştur.

   1950 yılından itibaren Ferih Egemen'in 'Çocuk oyunlarında çocuk rollerini çocukların oynaması gerekir' yaklaşımıyla da bugüne uzanan zincirin ilk halkası atılmış, bu yaklaşım doğrultusunda 'Çocuk Korosu' kurulmuş, dans eğitimi verilmeye başlanmış, kısaca, aldığı eğitimle, pratik çalışmalarla daha sonraki sezonlarda oynanacak oyunlara, müzikallere çocuk-genç oyuncular yetiştirilmeye başlanmıştır. Bugünün pek çok değerli sanatçısının, o çocuk korosundan ve eğitiminden yetiştiğini biliyoruz.

   Bir süre ara verilen eğitim çalışmaları 1985-86 tiyatro sezonunda geleceğin tiyatro seyircisini, geleceğin oyuncularını yetiştirmenin yanı sıra kendini düzgün ve doğru ifade etmeyi bilen, soran sorgulayan, çağdaş çocuklar yetiştirmek amacıyla ve daha güçlü olarak 'Çocuk Tiyatro Birimi' adı altında yeniden kurulmuştur.

   Yıllar içersinde gelişen çocuk tiyatrosuna birçok yeni yüzler kazandırılmıştır. Eğitmenlerimizin çocuk tiyatrosuna veridiği performans değerlerini yakından izlemek için bizimle iletişime geçmelisiniz.

Sahne 34 Tiyatro Eğitim ve Sanat Merkezi www.sahne34.com

Sahne 34 Tiyatro Eğitim ve Sanat Merkezi
www.sahne34.com

Sahne34 Tiyatro Eğitimi